بازدید: 481 | تاریخ انتشار : 22 شهریور 1394
سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به بیانیه اوباما پس از رأی سنا در خصوص برجام، گفت: رئیس جمهور آمریکا تلاش می‌کند از این واقعیت طفره برود که ناکامی دولتش در سیاست تحریم و تهدید علیه ایران بود که آمریکا را وادار به مذاکره کرد.
ناکامی دولت اوباما در تحریم و تهدید ایران واشنگتن را وادار به مذاکره کرد
به گزارش نسیم خنداب به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه بیانیه رئیس جمهوری آمریکا متعاقب رأی سنای این کشور در خصوص برجام را متضمن تناقض گویی آشکار دانست و اظهار داشت:‌ رئیس جمهور آمریکا تلاش می‌کند از این واقعیت طفره برود که ناکامی دولت وی در سیاست تحریم و تهدید علیه ایران بود که آمریکا را وادار به مذاکره کرد و رئیس جمهور آمریکا در تلاشی ناموفق می‌کوشد تا نتایج مذاکرات هسته‌ای را مصادره به مطلوب کند، اما واقعیت این است که آمریکا در پایان مذاکرات ناگزیر به عدول از مواضع زیاده خواهانه خود شد.

سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به اینکه یکی از دستاورد‌های اصلی مذاکرات هسته‌ای این بود که به یک بحران تصنعی که با انگیزه‌های سیاسی علیه جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته بود، پایان داد، اضافه کرد:‌ دولت آمریکا با پذیرش شکست و ناکامی تحریم‌ها، ناگزیر به عقب نشینی از خواسته اصلی خود در مذاکرات شد و در نهایت هم به رفع تحریم‌ها تن داد و هم حق غنی سازی هسته‌ای ایران را پذیرفت.

افخم تصریح کرد: ‌در حالی که رهبران کشورهای 1+5 پس از مذاکرات تلاش می‌کنند روابط خود را با جمهوری اسلامی ایران بازسازی و اعتماد مردم ایران را به خود جلب کنند، این تنها دولت آمریکا است که در محاصره لابی‌های صهیونیستی گرفتار شده و به جای پذیرش واقعیات و بی اعتنایی به مواضع دیگران گاه و بی گاه به فرافکنی و توجیهات نامربوط رو می‌آورد.

سخنگوی وزارت خارجه با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران محور ثبات و امنیت منطقه است و جهانیان می‌دانند که منبع و ریشه ناامنی و بی ثباتی در منطقه ما، تحریکات و اقدامات جنگ طلبانه رژیم صهیونیستی است، اظهار داشت: دولت ایالات متحده آمریکا هم مادام که از این رژیم حمایت می‌کند، در مسئولیت جنایات آن سهیم است.

افخم خاطرنشان کرد:‌ بی تردید جهان زمانی امن‌تر خواهد شد که دولت آمریکا از رفتارهای زورمدارانه خود دست بردارد و مانع اقدامات بی ثبات کننده و جنگ افروزی متحدان خود شود.

وی تحریکات سیاسی آمریکا در منطقه، فروش تسلیحات نظامی پیشرفته و حمایت از متجاوزان به مردم فلسطین، سوریه و عراق و یمن را نمونه‌های عینی از اقدامات دولت آمریکا برای افزایش ناامنی و بی ثباتی در منطقه توصیف کرد.

انتهای پیام/ط

تگها: ایران, واشنگتن, اوباما, تحریم, تهدید, افخم

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *