بازدید: 231 | تاریخ انتشار : 3 بهمن 1394
فرماندار فراهان گفت: برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) با تلاش موجبات اجرای آن فراهم شد و نهایی شدن برجام نشان از اقتدار ایران است.
به گزارش نسیم‌خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ سعید فائض پور فرماندار فراهان در مراسم افتخارآفرینی برجام گفت: بعد از ماهها رفت آمد پیچیده ترین پرونده دیپلماسی دنیا در قرن اخیر، عزت و اقتدار برای کشور با ارمغان آورد.
 
وی با اشاره به پایان تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران، افزود: با تلاش موجبات اجرای برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) فراهم شد و نهایی شدن برجام نشان از اقتدار ایران است.
فائض پور گفت: در مذاکرات هر دو طرف مذاکره، چیزهایی را بدست می آورند و چیزهایی را از دست می دهند اما آنچه که برجام برای ما به ارمغان آورد بسیار ارزشمند است.
فرماندار فراهان با بیان اینکه برجام به فرجام رسید، اظهار کرد: بسیاری از کشورهای دنیا که چنین شرایطی داشتند مجبور به جنگ با کشور مقابل شدند اما ایران تنها کشوری بود با تدبیر و درایت و دلسوزی مسئولان، برجام را به فرجام رساند.
وی با بیان اینکه برجام سبب اقتدار ایران شد، گفت: برجام مدیون الطاف الهی و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و تدبیر رئیس جمهور و تیم دیپلماسی است.
فائض پور با اشاره به توجهات رهبری در مذاکرات افزود: اگر توجهات رهبری در به ثمر رسیدن برجام نبود، این موفقیت به ارمغان نمی آید، رهبری سه بار بدلیل عدم رعایت خطوط قرمز نظام، دستور توقف مذاکرات را دادند.
فرماندار فراهان با بیان به اهمیت مذاکرات برای غرب گفت: مذاکرات ایران، وزیر امورخارجه آمریکا را برای ۱۸ روز با پای شکسته، کنار میز مذاکره کشاند و این نشان از قدرت منطق ایران است.
وی افزود: ما با فرآیند برجام، قدرت چانه زنی خود را به دنیا نشان دادیم و به دنیا فهماندیم که ایران منطق گفتگو دارد.
فائض پور بیان کرد: برخی از کشورها با نتیجه رسیدن برجام مخالف بودند و در صدد جنگ افروزی در ایران بودند اما با تدبیر و اندیشه تیم مذاکره کننده مذاکرات با موفقیت انجام شد.
فرماندار فراهان با تاکید بر اینکه باید همه خواسته ها در برجام محقق شود، توضیح داد : تاکید رهبری بر این بود که تمام تحریم ها لغو شود نه اینکه تعلیق شود و بارها به تیم مذاکره کننده این موضوع را بیان کردند و سرانجام همه این خواسته ها با مقاومت مردم شکل گرفت.
وی با اشاره به اقتدار نظامی ایران، گفت: اقتدا سپاه در بازداشت تفنگداران آمریکایی نشان از اقتدار نظامی ایران است که با جانفشانی و مقاومت مردم برای نظام جمهوری اسلامی به ثمر نشسته است.
فائض پور خاطر نشان کرد: برگزاری انتخابات نقش مهمی در اقتدار نظام دارد، دانش آموزان در انتخابات باشکوه ۷ اسفند شرکت کنید و انشاء الله فرد شایسته را به مجلس بفرستید.
انتهای پیام/ک

تگها: برجام, ایران, اقتدار, فرماندار فراهان, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *