بازدید: 351 | تاریخ انتشار : 8 بهمن 1394
وزیر خارجه فرانسه در جلسه اخیر اتحادیه اروپا موضوع تحریم های موشکی ایران را مطرح کرده است. درخواست فرانسه از اتحادیه اروپا در حالی مطرح شده که رئیس جمهور ایران در پاریس حضور دارد.
به گزارش نسیم خنداب به نقل از صراط: وزیر خارجه فرانسه در جلسه اخیر اتحادیه اروپا موضوع تحریم های موشکی ایران را مطرح کرده است.

به گزارش ای بی سی، فرانسه خطاب به مقامات اتحادیه اروپا تحریم های جدید علیه آزمایش های موشکی ایران را خواستار شده است. این درخواست بعد از لغو تحریم های اقتصادی علیه ایران صورت گرفته است.

در جلسه گذشته وزرای خارجه ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا فرانسوی ها از مقامات این اتحادیه خواستند از آمریکا برای تحریم های موشکی ایران پیروی کنند.

چند روز پیش مقامات آمریکایی دوباره تحریم های موشکی ایران را مطرح کردند. این درحالی است که این کشور و بسیاری از کشورهای دیگر تحریم های اقتصادی خود را علیه ایران لغو کرده اند.

درخواست فرانسه از اتحادیه اروپا در حالی مطرح شده است که حسن روحانی رئیس جمهور ایران در کشور فرانسه حضور دارد.

یک دیپلمات فرانسوی در اتحادیه اروپا می گوید لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه این درخواست را به طور رسمی در جلسه اخیر اتحادیه اروپا مطرح کرده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس هم با تایید این مطلب از قول دو مقام اروپایی که نامشان فاش نشده گزارش کرده است که فرانسه این درخواست را هفته گذشته و در دیدار وزرای خارجه مطرح کرده است.

فرانسه یکی از شش قدرت جهانی بود که مذاکراتی فشرده و طولانی با ایران داشتند و سرانجام در قالب توافقی موسوم به "برنامه جامع اقدام مشترک" (برجام) پذیرفتند که بخش عمده‌ای از تحریم‌های وضع شده علیه ایران را در مقابل محدودیت برنامه هسته‌ای این کشور لغو کنند.

گفتنی است مقامات فرانسه تاکنون موضعی در این باره نگرفته اند.

آمریکا حدود دو هفته پیش چند فرد و موسسه را به ظن ارتباط با برنامه موشکی ایران مورد تحریم قرار داد. این تحریم‌ها مدتی پس از آزمایش موشک بالستیک عماد انجام شد.

تگها: فرانسه؛ تحریم, ایران, اخبار, وزیر امور خارجه, لغو تحریم

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *