بازدید: 278 | تاریخ انتشار : 18 اسفند 1394
عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: در پسا برجام آمریکایی ها و کشور های ۵+۱ تا این لحظه به تعهدات خودشان عمل نکرده اند.
به گزارش نسیم‌خنداب ؛ حجت الاسلام علیرضا سلیمی، نماینده مردم شهرستان های دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان به شرایط پسا برجام اشاره کرد و گفت: آمریکایی ها در پسابرجام با عمل نکردن به تعهداتشان نشان دادند که هنوز غیر قابل اعتماد هستند.

سلیمی اظهار کرد: در حالی که جمهوری اسلامی ایران در پسا برجام به همه ی تعهداتش عمل کرده اما طرف مقابل به تعهداتش عمل نکرده و هنوز تحریم های بانکی را بر نداشته است.


وی با اشاره به اینکه در ایران یک وفاق ملی برای به سرانجام رسیدن توفق هسته ای بود ادامه داد: باید در پسا برجام با هم با اتحاد و همدلی به دنبال تحقق تعهدات طرف مقابل باشیم.

نماینده مردم شهرستان های دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر اقدامات ایران و ۵+۱ در اجرای برجام متناظر هم بود با دبه آمریکایی ها روبه رو نمی شدیم.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید اذعان کرد علت تعلل آمریکا در انجام تعهدات این بوده که ما یک زمینه ی فرصت برای آنها ایجاد کرده ایم، این زمینه فرصت عدم اقدامات متناظر دو طرف بود.


وی ادامه داد: اعضای تیم مذاکره کننده ایران هم در مصاحبه های خود مستقیما اعلام کرده اند که غرب در اجرای تعهداتش تاخیر دارد و برخی تحریم ها علیه ایران را بر نداشته است.


نماینده مردم شهرستان های دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی رفع تحریم سوئیفت و هزار ال.سی را از دیگر تعهدات ۵+۱ عنوان کرد و گفت: متاسفانه هنوز این تعهدات هم عملیاتی نشده است.


وی با بیان اینکه خرید های هواپیمای ایران باید با مجوز امریکا انجام شود افزود: امریکا هنوز مجوزهای خرید هواپیمای ایران را صادر نکرده است.


سلیمی با اشاره به اینکه بنده با اصل مذاکرات موافق هستم بیان کرد: متاسفانه تا این حرف ها بیان می شود عده ای آدرس غلط به افکار عمومی می دهند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر تیم مذاکره کننده ایران در اجرای برجام دقت بیشتری کرده بود اینقدر طرف مقابل در اجرای تعهداتش تعلل نمی کرد.


انتهای پیام/
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *