بازدید: 492 | تاریخ انتشار : 25 اسفند 1394
رئیس دولت یازدهم در حالی منتقدان خود را به فحاشی متهم می‌کند که طی حدود 30 ماهی که از عمر دولت جاری می‌گذرد انواع و اقسام درشت‌گویی‌ها را درباره منتقدان خود بکار برده است.
به گزارش نسیم خنداب به نقل از صراط: حسن روحانی، رئیس‌جمهور در سومین کنگره ملی بزرگداشت روز شهید که در سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور برگزار شد، در اظهاراتی قابل تامل گفته بود: متاسفانه برخی از روزنامه ها، بخشی از آنان فحش نامه است و از همان اول آدم با ترس و لرز باز می کند که مبادا به ما فحش داده و یا تهمت زده است. این شد اسلام! این شد جامعه اسلامی!

روزنامه کیهان در واکنش به این اظهارات روحانی، ادبیات پیشین وی را به او یادآوری کرده است.

به نوشته این روزنامه، رئیس دولت یازدهم در حالی منتقدان خود را به فحاشی متهم می کند که ادبیات وی در خصوص منتقدان هرگز دوستانه نبوده و طی حدود 30 ماهی که از عمر دولت جاری می‌گذرد  انواع و اقسام درشت‌گویی‌ها را درباره منتقدان خود بکار برده است.

روحانی در 16 آذر سال 93 طی سخنرانی منتقدان را «تازه به دوران رسیده» خواند و گفت: یک عده تازه به دوران رسیده که البته ما به آنها هم احترام می گذاریم، نمی خواهد اینقدر نسبت به آینده و ارزشهای انقلاب و ارزشهای اسلام دل‌نگران باشند.

وی همچنین در 20 مرداد 93 خطاب به منتقدان اظهار داشت که عده‌ای شعار می‌دهند ولی بزدل سیاسی هستند. هر وقت که مذاکره می شود عده ای می‌گویند که ما می‌لرزیم؛ «خب به جهنم! بروید یک جایی که نلرزید».

رئیس‌جمهور در بهمن ماه سال 92 در اجلاسیه روسای دانشگاه ها با اشاره به برخی انتقادات از توافق ژنو گفت: چرا فقط یک عده معدود کم‌سواد که از جایی خاص تغذیه می‌شوند، باید از توافق ژنو حرف بزنند اما اساتید دانشگاه‌های ما خاموشند؟

اظهارات حسن روحانی موجی از انتقاد را میان جامعه و منتقدان توافق ژنو که پیش از این، نقد خود را نسبت به این توافقنامه ابراز کرده بودند، برانگیخت.

برخی از اساتید دانشگاه که در جایگاه منتقدان توافق ژنو قرار داشتند با انتشار بیانیه هایی نسبت به ادبیات به کار گرفته شده از سوی رئیس جمهور انتقاد کردند.

روحانی در فرصت های مختلف و در تریبون‌های گوناگون از عباراتی همچون «تازه به دوران رسیده»، «تخریبگر»، «ترسو»، «بزدل»، «دروغ پراکن» ، «اقلیت تندرو»، «عصر حجری»، «بیکار و متوهم»، «هوچی باز»، «بی شناسنامه»، «کم سواد»، «کودک»، «تازه انقلابی شده» «مزدور»و... درباره منتقدانش استفاده کرده در صورتی که منتقدان تنها به نقد عملکرد دولت  در مواقعی که ضعفی در کار دولت می بینند، پرداخته‌اند.

تگها: ادبیات خوش, رئیس جمهور, اخبار روز, خبر, منتقدان

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *