بازدید: 461 | تاریخ انتشار : 26 اسفند 1394
اصطلاحاتی مانند "مصلحت گرایی"، "خرد جمعی" و "تکلیف گرایی" همه و همه برای ترغیب عارف برای کنار کشیدن از رقابت ریاست به کار می‌رود.
به گزارش نسیم خنداب به نقل از صراط: گروه بزرگی از اصلاح طلبان بار دیگر به دنبال دور زدن عارف و کنار گذاشتن او از رقابت ریاست مجلس هستند.
این دسته از اصلاح طلبان البته دلایل مختلفی برای این کار دارند. برخی عارف را یک اصلاح طلب واقعی نمی دانند و او را نیروی درجه دوم اصلاح طلبان می پندارند. دسته دیگر، به توانایی های شخصی او ایمان ندارند. و دسته سوم، نمی خواهند با مهر اصلاح طلبی به مجلس نهم، ناکارآمدی احتمالی دولت روحانی به نام اصلاح طلبان هم ثبت شود!

هدف اصلاح‌طلبان از هندوانه گذاشتن زیر بغل عارف چیست؟

دلیل دیگری که برخی اصلاح طلبان معتقدند عارف نباید وارد رقابت ریاست شود، "از پیش باخته بودن" عارف در رقابت با علی لاریجانی است.

ترکیب مجلس دهم بدون در نظر گرفتن 69 کرسی تعیین تکلیف نشده، نشان می دهد عارف شانس زیادی برای ریاست مجلس ندارد و اصلاح طلبان می خواهند صرفا با کنار گذاشتن عارف، ژست "مصلحت اندیشی" و همکاری با سایر نیروهای سیاسی را بگیرند و از این طریق، خود را در ریاست مجلس هم سهیم بدانند! اتفاقی که با انصراف عارف در سال 92، در مورد روحانی هم رخ داده بود.

در این میان، اصطلاحاتی مانند "مصلحت گرایی"، "خرد جمعی" و "تکلیف گرایی" و هندوانه هایی که زیر بغل عارف گذاشته می شود، همه و همه برای ترغیب او برای کنار کشیدن از رقابت ریاست به کار می رود.

در این میان البته، برخی از اصلاح طلبان نیز معتقدند با توافق هایی می توان ریاست دو سال از مجلس را در اختیار گرفت.

تگها: مصلحت گرایی, عارف, تکلیف گرایی, اصطلاحات

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *