بازدید: 297 | تاریخ انتشار : 9 خرداد 1395
مسئول سازمان بسیج جمعه زنان کردستان از گردهمایی ده هزار نفری بانوان کردستانی به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب در 21 تیر ماه سال جاری خبر داد.
گردهمایی ده هزار نفری بانوان کردستانی/ انتقاد از بد حجابی بانوان در ادارات

به گزارش نسیم خنداب؛ به نقل از آفتاب دل، ناهید منصوری مسئول سازمان بسیج جمعه زنان کردستان ظهر شنبه (8 خرداد ) در اولین جلسه ی قشر جامعه ی زنان که در سنندج برگزار شد اظهار کرد: از 18 الی 24 تیر ماه 95 با نام هفته ی عفاف و حجاب نامگذاری شده است که در طی این هفته برنامه های شاخص مهمی اجرا می گردد که یکی از آنها گردهمایی و راهپیمایی ده هزار نفری بانوان با حجاب کردستانی است و همچنین راه اندازی ایستگاه های پاسخ به سؤالات شرعی، نمایشگاه جنگ نرم، معرفی شهدای شاخص استانی و کشوری و ایجاد زمینه حضور بانوان با شعار جامعه ی اخلاقی، آینده بهتر از دیگر برنامه های پیشنهادی در این هفته خواهد بود.


وی گفت: هدف از گردهمایی بانوان کردستانی همزمان با سراسر کشور، پیش بینی افرایش حداقل 5 میلیون نفر افراد با حجاب به جامعه در برنامه ی 5 ساله ی ششم است که ارشاد چهره به چهره و امر به معروف و نهی از منکر زبانی دو راهکار عملی در اجرای این هدف خواهد بود.


وی با بیان اینکه دشمن از طریق شبکه های ماهواره ای به صورت برنده بر آرایش بانوان تاثیر گذاشته است افزود: متاسفانه فراگیر شدن آرایش های مد در موهای زنانه این امکان را برای آنها فراهم کرده است که به خیال خود انسان های بی حجاب به روز تر هستند و این یعنی لازم است به شدت ضوابط آرایشگاه های زنانه مورد کنترل قرار گیرند.


منصوری حجاب را دارای اثرات اجتماعی و روانی بسیار برای زنان جامعه دانسته  که موجب مصونیت زنان در اجتماع در مقابل بسیاری از ناهنجاریها بوده و تصریح کرد: بسیاری از آسیبهای اجتماعی و ناهنجاریها در جامعه در اثر بی حجابی بوجود می آید و زنان با رعایت حجاب شخصیت ، وجود و کمال انسانی خود را حفظ می نمایند.


وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب گامی مهم در استحکام بنیاد خانواده و مشت محکمی بر دهان دشمنان و بیگانگان است اظهارداشت: با برگزاری این تجمع به دنبال ارزش گذاری و پایبندی به مسئله حجاب و عفاف در استان کردستان و جامعه هستیم.


وی با یادآوری این موضوع که امروز دشمن عفاف و حجاب زنان جامعه اسلامی را سد محکمی در برابر زیاده‌خواهی‌های خود دیده است، افزود: تلاش دشمن در راستای ضربه وارد کردن و انهدام سنگر حجاب زنان اسلامی همچنان ادامه دارد.


مسئول سازمان بسیج جامعه زنان استان کردستان به  تبیین حقیقت و فضیلت حجاب تاکید نموده و از همه مسئولین،مربیان و اساتید این حوزه خواستند تا در فضا و شرایطی خوب و صمیمی زمینه را برای تبیین حجاب در جامعه فراهم آورد.


انتقاد از حجاب بانوان کردستانی در ادارات
فاطمه ابوالهادی رئیس شورای اندیشه و همفکری زنان استان کردستان در ادامه ی این جلسه با انتقاد از بی حجابی بانوان در ادارات اشاره کرد و گفت: بانوان در ادارات نماینده و الگوی سایر بانوان در جامعه هستند، بنابراین باید نسبت به رعایت حجاب و پوشش اهتمام بیشتری داشته باشند.


وی گفت: ما زنان کردستانی در هر لباس و در هر مکانی که باشیم خود را میراث دار انقلاب اسلامی می دانیم و اجازه نخواهیم داد که دشمن ارزش های ما را پایمال کند.


وی با اشاره به اینکه متاسفانه پوشش بانوان در سطح شهر سنندج بسیار نامناسب است خاطر نشان کرد: این کار، زمینه را برای دشمنان فراهم می کند تا زودتر به اهداف پلید خود برسند لذا احیای امر حجاب بین جوانان راه مقابله با هجمه فرهنگی دشمنان است.


ابوالهادی بر ضرورت ایجاد بسترهای لازم ترویج حجاب و عفاف در ادارات و سازمان‌ها تأکید کرد و گفت: مسؤولان برای ترویج حجاب و عفاف از ادارات خود شروع کنند.


در پایان هر کدام از اعضاء نظرات پیشنهادهای خود را در مقابله با بی حجابی در جامعه بیان کردند.


انتهای پیام/م

تگها: کردستان, بی فرهنگی, دختران

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *