بازدید: 308 | تاریخ انتشار : 16 شهریور 1395
فرمانده سپاه روح‌الله گفت: خنداب، شازند و خمین در استان مرکزی به عنوان سه منطقه محروم برای انجام رسالت محرومیت‌زدایی و سازندگی از سوی سپاه شناسایی شده‌اند.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، به نقل از دیار آفتاب؛ سردار محسن کریمی، فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی صبح امروز در مراسم افتتاح دومین بیمارستان صحرایی در بخش زالیان شازند با اشاره به فعالیت‌های بسیج در راستای محرومیت‌زدایی گفت: حضور در عرصه سازندگی و محرومیت‌زدایی، یکی از دهها و بلکه صدها موضوعی است که از همان ابتدا در دستور کار بسیج قرار داشته است.

وی افزود: در مقطع کنونی نیز فعالیت در این عرصه‌ها در ردیف مهمترین مأموریت‌های بسیج قرار دارد، زیرا این موضوع یعنی محرومیت‌زدایی همواره در رأس شعارهای نظام جمهوری اسلامی قرار داشته است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: حضور مسئولین در مناطق محروم باعث دیده شدن این مناطق می‌شود، ارائه خدمات در این مناطق و کمک رسانی به محرومین موجب برکات بسیاری است.

کریمی با اشاره به نگاه ویژه سپاه به بحث سازندگی و محرومیت‌زدایی در مناطق محروم گفت: امسال سپاه برای محرومیت‌زدایی به برخی از نقاط نگاه ویژه دارد و برای عمل به این ماموریت خود نیز یک‌صد نقطه در سطح کشور را شناسایی کرده است.

وی افزود: در استان مرکزی نیز سه منطقه محروم برای انجام این رسالت که محرومیت‌زدایی و سازندگی است در نظر گرفته شده که شامل مناطقی ازخنداب، شازند و خمین می‌شود.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به اینکه دهستان زالیان و مالمیر شهرستان شازند با ضریب محرومیت ۷ درصد یکی از نقاط شناسایی شده است، گفت: اقدامات زیرساختی، بهداشت و درمان، فرهنگی و اجتماعی و معیشت و اشتغال در این طرح مد نظر هستند که تاکنون کارگروه‌های مربوطه تشکیل و برنامه‌ریزی‌های لازم را برای اجرا در نظر گرفته‌اند.

دکتر صابر جباری، مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه روح‌الله استان مرکزی نیز در ابتدای این مراسم گفت: امروزه سپاه در همه زمینه‌ها برای خدمت‌رسانی به مردم تلاش می‌کند، یکی از کارهای ارزنده این نهاد انقلابی، برپایی بیمارستان‌های صحرایی در مناطق محروم  است.

وی افزود: بسیج جامعه پزشکی خدمات ارائه شده به بیماران در سه سطح اعزام تیم‌های پزشکی در قالب اکیپ پزشک عمومی، اعزام اکیپ درمانی تخصصی و در نهایت برپایی بیمارستان صحرایی ارائه می‌دهد.

بهره‌مندی ۴ هزار نفر از ویزیت تخصصی درمانی بیمارستان صحرایی شازند

مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: بیمارستان صحرایی بخش زالیان شازند حاصل ۵ ماه تلاش بی‌وقفه ۲۰۰ نفر از کادر بهداشت و درمان است.

جباری با اشاره به اجرای طرح غربالگری از اردیبهشت‌ماه امسال گفت: از ۳۸ هزار نفر جمعیت بخش زالیان ۴ هزار نفر غربالگری و نیازمند دریافت خدمات درمانی و بهداشتی شناخته شدند.

وی با اشاره به تفاوت این بیمارستان با اولین بیمارستان صحرایی که سال ۹۳ در شازند برپا شد، گفت: در کنار رویکرد درمانی رویکرد بهداشتی را نیز در نظر گرفتیم وبرای این منظور جمعیت شهر جدید مهاجران را با اعزام اکیپ‌های بهداشتی مورد غربالگری قرار دادیم که برای این منظور روزانه بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ نفر در کادر بهداشتی فعالیت می‌کردند.

جباری با اشاره به اینکه ۱۵ تخصص در بیمارستان صحرایی خدمات مورد نیاز را به بیماران ارائه خواهند داد، گفت: در مدت چهار روزی که بیمارستان برپاست بیماران از  خدمات ۱۵ تخصص پزشکی از جمله گوارش، زنان و زایمان، داخلی، نورولوژی، مغز و اعصاب، گوش و حلق و بینی، دندانپزشکی، چشم پزشکی، قلب و عروق، ارتوپدی و... بهره‌مند می‌شوند.

انتهای پیام/ش

تگها: فعالیت سپاه, محرومیت زدایی, اخبار روز, خبر, بیمارستان صحرایی شازند

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *