بازدید: 252 | تاریخ انتشار : 12 مهر 1395
دبیر کل حزب‌الله لبنان در مراسم شب اول ماه محرم که در جنوب بیروت برگزار شده بود، گفت که اندیشه امام حسین (ع) تا به امروز از اسلام در برابر افراطگرایی و وحشی‌گری دفاع و دشمنان پیامبر (ص) را رسوا کرده است.
اندیشه امام حسین (ع) در برابر جاهلیت و وحشی‌گری

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «سید حسن نصر الله» دبیر کل حزب الله لبنان یکشنبه به مناسبت شب اول ماه محرم سخنرانی کرد.

وی که در مرکز عاشورایی سید الشهدای (ع) واقع در جنوب بیروت سخنرانی می‌کرد، بیان داشت که مقاومت حزب‌الله در سال 2000 مانع تحقق اهداف دشمن صهیونیستی را در لبنان شد.

سید حسن نصرالله ادامه داد: « دشمن اسرائیلی در سال 2000 می‌خواست آنچه را که در 1982 در پی آن بود، محقق کند که مقاومت لبنان با ممانعت از این کار توانست ملت را بیدار و اراضی اشغالی را آزاد کرد و این هما چیزی است که ما آن را پیروزی می‌نامییم».

وی با بیان اینکه شعار حزب‌الله در عاشورای امسال «بردباری و پیروزی» است، تأکید داشت که صبر و بردباری‌ است که منجر به پیروزی می‌شود.

دبیر کل حزب‌الله لبنان بیان داشت : «مقاومت لبنان زمانی به پیروزی رسید که توانست دشمن اسرائیلی را از تحقق اهدافش باز دارد».

وی به سطح دوم پیروزی اشاره کرد و گفت که این نوع پیروزی نه تنها در به شکست کشاندن اهداف دشمن خلاصه نمی‌شود بلکه پیروزی‌ است که تحقق اهداف مقاومت لبنان را رقم زد.

نصر الله به قیام امام حسین (ع) اشاره کرد و بیان داشت که راه و  اندیشه امام حسین (ع) تا به امروز از اسلام در برابر افراط گرایی و وحشی‌گری دفاع و دشمنان پیامبر (ص) را رسوا کرده است.

سید مقاومت با بیان اینکه دنیا امروز نیز شاهد پیروزی خون بر شمشیر است، تأکید کرد که انقلاب اسلامی ایران و مقاومت حزب‌الله در لبنان و اقداماتی که در مقابل گروه‌های تکفیری انجام می‌شود، این همه عزم و اراده همچنان قوی و تاثیر گذار است.

وی افزود: عاشورا مناسبتی است برای اسلام، وحدت و الفت دادن بین مسلمانان و امام حسین (ع) از دین مسلمانان و ارزش‌های انسانی دفاع می‌کرد.

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *