بازدید: 227 | تاریخ انتشار : 12 مهر 1395
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: یک هزار و ۳۰۰ روحانی و مبلغ دینی کار تبلیغ معارف دین مبین اسلام را در ایام محرم امسال در استان مرکزی انجام می دهند.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت الاسلام صفر قربانپور مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با سفیر آشتیان گفت: در ایام محرم امسال، یک هزار و ۷۰۰ هیئت مذهبی در استان مرکزی فعال هستند.

وی اضافه کرد: ثبت و آمارگیری از هیأت های مذهبی استان مرکزی در راستای مدیریت و برنامه ریزی و برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم عزاداری ایام شهادت امام حسین (ع) انجام شده است که امیدواریم نتیجه خوبی داشته باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ضمن معرفی سامانه طوبی افزود: یک هزار و ۴۰۰ مداح در استان مرکزی ساماندهی و در سامانه طوبی ثبت نام کرده اند که این اقدامات می تواند کمک بسیار بزرگی برای جلوگیری از نفوذ خرافات در عزاداری های محرم و صفر داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه هیئت های عزاداری باید از هرگونه وهن و خرافه به دور باشند تصریح کرد: بزرگان و ریش سفیدان هیأت مذهبی باید در این زمینه ایفای نقش کنند و با منش خود جلوی برخی حرکات ناشایست را بگیرند.

قربانپور در ادامه ضمن توصیه به هیئت های مذهبی در برگزاری نماز ظهر تاسوعا و عاشورا، این اقدام را در راستای رضای امام حسین (ع) و شهدای کربلا دانست.

انتهای پیام/ش

تگها: محرم, هیئات, اخبار استان مرکزی, اراک, تبلیغات اسلامی

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *