بازدید: 398 | تاریخ انتشار : 11 آبان 1395
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی با اشاره به اینکه برخورد با فساد و اختلاس‌گران موجب افزایش اعتماد عمومی می‌شود گفت: امروز مردم و نمایندگان مجلس از رئیس جمهور انتظار دارند با موضوع فساد هشت هزار میلیارد تومانی با جدیت برخورد کند.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، نماینده تفرش، آشتیان و فراهان در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر با اشاره به فساد ۸ هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: متاسفانه یکی از دلایلی که باعث افزایش فساد و اختلاس در جامعه شده و مرتب اخبار مربوط به آن در جامعه مطرح می‌شود، کمبود نظارت دستگاه‌های نظارتی بر عملکرد مدیران بخش‌های مختلف است.

وی افزود: برای کم کردن فساد در جامعه باید قوانین و مقررات الزام آور را بیشتر کنیم، متاسفانه امروز در کشور هزینه فساد و تخلف بسیار پایین است و تمام مجازات‌هایی که برای متخلفین وضع شده اندک است، که ضروری است مجلس به این موضوع ورود کند تا هزینه تخلف‌های این‌چنینی در کشور را بالا ببرد که این بالا رفتن هزینه از میزان وقوع جرم خواهد کاست.

حسینی با بیان اینکه دستگاه‌های نظارتی و قضایی نیز باید هوشیارانه‌تر عمل کنند، تصریح کرد: باید قبل از وقوع این فسادها از وقوع این جرایم پیشگیری کرد و جلوی آن را گرفت.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی با اشاره به اینکه برخورد با فساد و اختلاس‌گران موجب افزایش اعتماد عمومی می‌شود، افزود: امروز نمایندگان مجلس از رئیس جمهور انتظار دارند با موضوع فساد هشت هزار میلیارد تومانی با جدیت برخورد کند.

وی ادامه داد:تحقیق و تفحص مجلس پیرامون فساد و اختلاس از صندوق ذخیره فرهنگیان با رای بالای نمایندگان مصوب شد،  که این نشان می‌دهد عزم مجلس در برخورد با فساد جدی است و دولت هم باید در این موضوع مهم جدی باشد.

حسینی با اشاره به اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان چندین سال با نگاه کمک به معیشت فرهنگیان تشکیل شده است، خاطر نشان کرد:  این فساد موجب شده که  اعتماد عمومی از بین برود که نیاز است با این عاملان فساد برخورد جدی شده و اموال به سرقت رفته به بیت‌المال باز گرداننده شود.

انتهای پیام/ش

تگها: فساد, فرهنگیان, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *