بازدید: 305 | تاریخ انتشار : 30 آبان 1395
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: ضریب اشغال تخت در این بیمارستان از ۱۰۰ درصد گذشته و به حدود ۱۲۰ درصد رسیده و گاهاً مجبوریم مراجعین را در راهروها و بر روی پتو بستری کنیم که به هیچ وجه در شان مردم شریف ما نیست.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، به نقل از دیار آفتاب؛  حسن طاهراحمدی، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در جمع اعضاء انجمن ادبی، هنری امیرکبیر صدرا اراکی گفت: بیمارستان های اراک با قدمت ۶۰ تا ۷۰ ساله و با تخت های بیمارستانی محدود و فرسوده به هیچ وجه جوابگوی نیاز مردم نیست.

طاهر احمدی اظهار کرد: امروز ما در استان مرکزی قریب به ۱.۵ میلیون نفر جمعیت داریم و حدوداً ۵۰۰ هزار نفر هم از استان های همجوار مانند همدان و لرستان مراجعه می کنند، که با این شرایط ما در استان مرکزی باید به حدود ۲ میلیون نفر خدمات درمانی ارائه دهیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی بیان کرد: مرکز آموزشی درمانی حضرت ولی عصر(عج) اراک حدود ۶۴ سال قبل که جمعیت اراک حدود ۵۰ هزار نفر بوده ساخته شده و امروز فقط جمعیت شهر اراک حدود ۶۰۰ هزار نفر است و این بیمارستان توان پاسخگویی به این همه مراجعه کننده را ندارد، چه برسد به اینکه از استان های همجوار هم مراجعه کنند.

وی عنوان کرد: ضریب اشغال تخت در این بیمارستان از ۱۰۰ درصد گذشته و به حدود ۱۲۰ درصد رسیده و گاهاً مجبوریم مراجعین را در راهروها و بر روی پتو بستری کنیم که به هیچ وجه در شان مردم شریف ما نیست.

طاهراحمدی اضافه کرد: مراکز آموزشی درمانی امیرکبیر و طالقانی شهر اراک نیز شرایطی همانند مرکز آموزشی درمانی حضرت ولی عصر(عج) دارند.

وی ادامه داد: خوشبختانه ساخت ساختمان جدید مرکز آموزشی درمانی حضرت ولی عصر(عج) را از سه سال گذشته با حدود ۴۸۵ تخت شروع کردیم که شاید مرهمی باشد بر دل دردمند اراک و اراکی و امروز این ساختمان حدود ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی با بیان اینکه در بحث شیوع بیماری سرطان از استان های پیشرو هستیم، گفت: مرکز آموزشی درمانی آیت الله خوانساری اراک که مختص بیماران سرطانی است ۶۴ تخت دارد که متاسفانه هر روز این ۶۴ تخت اشغال و ۶۰ الی ۱۰۰ نفر نیز در نوبت بستری هستند.

وی افزود: درد داشتن بیمار سرطانی از یک طرف و نداشتن تخت برای بستری این بیمار از طرف دیگر، آسیب روحی فراوانی به خانواده ها می رساند.

طاهراحمدی اظهار کرد: به همت مجمع خیرین سلامت، فاز دوم مرکز آموزشی درمانی آیت الله خوانساری را با حدود ۹۶ تخت شروع کردیم که حدوداً ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی بیان کرد: اما در حوزه سلامت روحی، بر اساس گزارشی که چند روز پیش در استانداری داده شد، متاسفانه آمار گرایش جوانان ما به اعتیاد رو به افزایش است و رتبه اعتیاد استان ما از ۲۲ کشوری به ۷ رسیده که این رقم بسیار خطرناک است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در بحث طلاق نیز که یکی از معضلات اساسی جامعه و خانواده هاست، وضعیت مطلوبی نداریم و باید در این زمینه نیز تلاش های جدی صورت گیرد.

انتهای پیام/ک

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *