بازدید: 717 | تاریخ انتشار : 8 شهریور 1392
 به گزارش خبرگذاری نسیم خنداب به نقل فارس ،یت‌الله قربانعلی دری جف‌آبادی در آیین عبادی سیاسی نمازجمعه امروز اراک اظهار داشت: جنجال استفاده از سلاح‌های شیمیایی توطئه آمریکا، برخی کشورهای غربی و عربی برای حمله به این کشور است در حالی که شواهد و مستندات زیادی وجود دارد که دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده نکرده است.

وی هدف از این جنجال‌ها را بر دو محور اعلام کرد و بیان داشت: کشورهای غربی به خصوص آمریکا با ایجاد این جنجال به دنبال حضور طولانی مدت خود در منطقه و غارت منابع کشورهای مسلمان هستند، همچنین آنها هدف از حمله خود به سوریه را در به منظور تقویت نیروهای تروریستی و کمک به ورود آنها به دمشق عنوان می‌کنند.

امام جمعه اراک با محکوم کردن استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه تصریح کرد: دولت و ارتش سوریه در شرایطی قرار دارند که نیازی به استفاده از سلاح شیمیایی ندارند و استفاده از سلاح شیمیایی برای ایجاد جو روانی علیه موفقیت‌های ارتش سوریه و توسط تروریست‌ها و حامیان غربی و عربی صورت گرفته است.

دری نجف‌آبادی با اشاره به هفته دولت و دیدار رئیس جمهور و هیئت دولت با رهبر انقلاب افزود: در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت با رهبر انقلاب ایشان بیانات و تذکرات لازم را عنوان کرده تا دولت با استفاده از این رهنمودها و تلاش خود در سه جبهه اقتصادی، فرهنگی و علمی مشکلات را بر طرف کنند.

وی با اشاره به اینکه در دولت جدید باید گام‌های بلندی برای توسعه هر چه بیشتر کشور و حل مشکلات قشرهای مختلف مردم بر داشته شود، ادامه داد: دولت باید برای حل مشکلات اصلی کشور از قبیل مدیریت بهینه، اشتغال، توسعه علمی و اقتصادی، زیرساخت‌های عمرانی و مشکلات موجود گام‌های بلند و موثری بر دارد.

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه دولت یازدهم باید با برنامه‌ریزی‌های خوب قدم بلندی در راستای تحقق مطالبات مردم بر دارد اظهار داشت: دولت یازدهم برنامه‌ریزی‌های کوتاه مدت و بلند مدت به منظور رفع مشکلات مردم را از اولویت‌های خود قرار دهد و با برنامه‌ریزی و تلاش مضاعف گام‌های موثری در حل مشکلات مردم بردارد.

دری ‌نجف‌آبادی با تأکید بر اینکه تحقق حماسه اقتصادی یکی از اولویت‌های دولت یازدهم است، بیان کرد: تحقق حماسه اقتصادی مطالبه به حق ملت و رهبر معظم انقلاب است که دولت باید با برنامه‌ریزی دقیق و استفاده صحیح از ظرفیت‌ها و منابع موجود در کشور زمینه تحقق این حماسه را فراهم سازد.

وی افزود: یکی از راه‌های رسیدن به حماسه اقتصادی استفاده از نظرات و دیدگاه‌های نخبگان و فرهیختگان، برنامه‌ریزی، آینده ‌نگری، مدیریت کارآمد و استفاده از تجارت کشورهای موفق است که دولت باید به آن‌ها توجه کند.

دری نجف‌آبادی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: دولت و شوراها باید در انتخاب استانداران و شهردار‌ان از سیاسی کاری پرهیز کنند و افرادی را برای این سمت‌ها انتخاب کنند که متعهد به مردم و دلسوز آنها باشند و از کارایی و قابلیت‌های موثری برخوردار باشند.

وی با اشاره به شهادت امام جعفر صادق(ع) و تسلیت این ایام گفت: امام صادق(ع) نقش بسیار عظیمی در احیا و سربلندی اسلام داشته‌اند و این بزرگترین دست‌آورد این امام بزرگوار است که اگر این دست آورد گران‌بها نبود میراث پیامبر اکرم(ص) در تمام زمینه‌ها به فراموشی سپرده می‌شد.

امام جمعه اراک افزود: درس‌های فقهی امام جعفر صادق(ع) در سخت ترین شرایط روزگار خود پرچم با عظمت اسلام را برافراشته نگاه داشت و ایشان توانستند خدمات فراوانی را با تربیت شاگردان بسیار در طول تاریخ ارائه کنند.

دری نجف‌آبادی با اشاره به حضور پرشور مردم در مناسبت‌های گوناگون در استان مرکزی و اراک گفت: در استان مرکزی و به خصوص شهر اراک در مناسبت‌های مذهبی مردم در مراسم عزاداری حضوری گسترده دارند و در مراسم سوگواری امام جعفر صادق(ع) نیز با حضور چشمگیر خود در عزاداری‌های این روز شرکت خواهند کرد.

وی در ادامه با تبریک فرا رسیدن دهم شهریور ماه سالروز تاسیس قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: با تدبیر عالمانه فرماندهی کل قوا تشکیلات منسجمی به نام پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی شکل گرفت تا با توانمندی‌های این قرارگاه از امنیت هوایی کشور محافظت شود.

خطیب جمعه اراک گفت: حقیقت وجود هر کس به خلوص و نیت قلبی وی مرتبط است و انسان‌ها در هر پست و مقامی بایستی تقوا پیشه کنند زیرا  تقوای الهی سپری است که انسان‌ها را در مقابل عذاب الهی محافظت می‌کند.

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *