بازدید: 597 | تاریخ انتشار : 3 آذر 1392

به گزارش نسیم خنداب به نقل از ایسنا :محمد حسن آصفری نماینده اراک، خنداب و کمیجان و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ، با موفق دانستن اقدامات تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران اظهار داشت: این توافق قطعا برای انجام مذاکرات اصلی در ماه‌های آینده گام موثری است و با این اقدام اعتماد کشورهای دنیا به ایران بازخواهد گشت.

وی با اشاره به اینکه "گام بزرگی در جهت اعتمادسازی بین دو طرف صورت گرفته است و ضرورت دارد که جلوی توطئه صهیونیسم و همچنین پروژه ایران‌هراسی گرفته شود" افزود: این توافق در راستای نرمش قهرمانانه صورت پذیرفته است و از این پس کسی نمی‌تواند با این توافق در مقابل پیشرفت‌های هسته‌ای ایران و همچنین برنامه‌های غنی‌سازی بایستد.

آصفری تصریح کرد: غرب به این باور رسید که تحریم‌ها در ایستادگی مردم اثرگذار نبوده است و این موضوع باعث شد که قدرت بزرگ و حق مسلم ایران به رسمیت شناخته شود و قطعا با این روند و شناخت نسبت به ایران تحریمی اعمال نخواهد شد و در کنار آنتحریم‌های دیگر نیز لغو خواهد شد.

وی با تاکید براینکه "صبوری، برنامه داشتن تیم مذاکره‌کننده در مذاکرات و همچنین ایستادگی مردم منجر به قبول کردن حق غنی‌سازی ایران توسط 1+5 شده است" عنوان کرد: تیم ایرانی باید تضمین گام آخر و ادامه حق غنی‌سازی را از طرف مقابل گرفته باشند، چراکه غرب نشان داده است که همواره رفتار دوگانه‌ای داشته است و باید در این امر مانند اقدامات گذشته هوشیار باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار کرد: رعایت اصول توافق‌نامه وظیفه هر دو طرف است. پایبندی به آن الزام دارد و هر دو طرف نیز باید مراقب این امر باشند که صهیونیسم در این توافق کارشکنی نکند چراکه طرفین مذاکره ضرر خواهند کرد.

تگها: آصفری در خصوص توافق هسته‌ای ایران گفت: این توافق در راستای نرمش قهرمانانه به انجام رسید. آصفری

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *