بازدید: 483 | تاریخ انتشار : 7 بهمن 1394
رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: پنج نامزد پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری تایید صلاحیت شدند.

 

نسیم خنداب
؛ شکرالله حسن بیگی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه ۱۷ نامزد در رقابت های انتخابات مجلس خبرگان رهبری استان مرکزی نام نویسی کرده بودند، افرود: سه نفر از آن ها از ادامه رقابت انصراف دادند، هشت نفر نیز رد صلاحیت و یک نفر نیز احتمالا به حوزه دیگر منتقل شده است.
 
وی توضیح داد: دو نفر از نامزدهای تایید صلاحیت شده سابقه نامزدی در رقابت های پیشین انتخابات مجلس خبرگان استان مرکزی را دارند.
وی اظهار کرد:وضعیت یکی از نامزدهای ثبت نام شده هنوز به ستاد انتخابات اعلام نشده است.
رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: مراتب تایید و رد صلاحیت نامزدها در روزهای ششم و هفتم بهمن ماه انجام می شود و از هشتم بهمن ماه نامزدهایی که تقاضای رسیدگی مجدد دارند به مدت سه روز می توانند اقدام کنند.
حسن بیگی گفت: از ۱۱ بهمن ماه به مدت ۱۰ روز کار رسیدگی مجدد صلاحیت ها در شورای نگهبان انجام می شود و اعلام نهایی لیست نامزدها در ۲۱ بهمن ماه جاری است.
وی بیان کرد: کار تبلیغات نامزدهای مجلس خبرگان رهبری نیز از ۲۲ بهمن ماه به مدت دو هفته در برنامه های انتخابات کشور تعیین شده است.
رئیس ستاد انتخابات کشور خاطرنشان کرد: برای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۹۸۲ شعبه اخذ رای در استان مرکزی پیش بینی شده که هر شعبه به صورت جداگانه صندوق اخذ رای برای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری دارد.
استان مرکزی دو کرسی نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری دارد.

منبع ایرنا

انتهای پیام/ش

تگها: رئیس ستاد انتخابات, استان مرکزی, خنداب, اخبار روز, خبر, انتخابات, مجلس خبرگان

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *