بازدید: 377 | تاریخ انتشار : 16 فروردین 1395
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با اشاره به اینکه بخش تولید صنایع استان وضعیت اسف باری دارند گفت: اقتصاد استان سال گذشته شرایط سختی را پشت سر گذاشت.
به گزارش نسیم خنداب به نقل از اراک امروز؛ محمدرضا حاجی پور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در اولین اجلاس عمومی کلانشهر اراک در سال ۹۵ گفت: اتاق اصناف استان مرکزی جزء اتاق های برتر در حوزه های مختلف در کشور است.

IMG_9579 (Copy)

حاجی پور با اشاره به اینکه اتاق اصناف استان مرکزی در بخش واحدهای بدون پروانه کسب جز پنج استان برتر کشور است اظهار کرد: البته در این خصوص جا دارد پیگیری بیشتری را داشته باشیم تا جایگاه نخست را کسب کنیم.
 

وی به برگزاری انتخابات اتحادیه های صنفی در استان به صورت الکترونیکی اشاره کرد و گفت: در این خصوص استان مرکزی جز سه استان برتر کشور است و به عنوان الگویی برای استانهای دیگر انتخاب شده است.
 

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی واگذاری امور به بخش خصوصی، ادغام اتحادیه ها و توانمندسازی اتحادیه ها را از اهداف این سازمان عنوان کرد.
 

حاجی پور به پتانسیل ها و ظرفیت های استان در بخش اصناف تولیدی اشاره کرد و گفت: با توجه به قابلیت هایی که استان مرکزی در بخش صنوف دارد با حمایت این بخش می تواند جز استان های برتر قرار گیرد.
 

وی به گردهمایی روسای سازمان های صنعت ، معدن و تجارت استان ها با وزیر صنعت اشاره و بیان کرد: مشکلات واحدهای صنفی را به منظور طرح و پیگیری در گردهمایی جمع بندی کنید تا پیگیری لازم صورت گیرد.
 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در ادامه به طرح عارضه یابی صنایع در استان اشاره کرد و گفت: بر اساس طرح عارضه یابی صنایع که در سال گذشته انجام شد حدود ۶۳ درصد از واحدهای صنعتی استان دارای پروانه تولیدی هستند که از این تعداد ۶۰ درصد، کمتر از ۴۰ درصد ظرفیت خود را به کار گرفته اند.
 

حاجی پور افزود: در این ارزیابی یک هزار و ۶۰۰ واحد مورد مطالعه قرار گرفت که از این تعداد حدود ۹۳۰ واحد دارای فعالیت بودند و ۶۰ درصد از این تعداد زیر ۴۰ درصد فعالیت داشتند.
 

وی با اشاره به اینکه بخش تولید صنایع استان وضعیت اسفباری دارد ادامه داد: اقتصاد استان سال گذشته شرایط سختی را پشت سر گذاشت.
 

وی با بیان اینکه باید علت رکود واحدهای تولیدی بررسی و مشکلات آنها به صورت کارشناسی فهرست بندی شود، افزود: باید موانع تولید همراه با راهکار و برنامه ریزی برطرف شده و گام هایی جهت تسهیل قوانین و مقرراتی که در استان قابل پیگیری است، برداشته شود.
 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در ادامه با اشاره به اینکه در بحث مبارزه با قاچاق کالا باید دانه درشت ها در اولویت برخورد باشند افزود: واحدهای صنفی کالای خارجی را با فاکتور خریداری کنند تا از ورود کالاهای قاچاق به واحد خود جلوگیری کنند.
 

در پایان این جلسه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از زحمات و تلاش های رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی با اهدای لوح تقدیر کرد.
 

همچنین در این مراسم از زحمات محمد کهریزی مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف مرکز استان مرکزی تجلیل و شهاب پور تقی به عنوان مدیر جدید بازرسی و نظارت اتاق اصناف مرکز استان مرکزی معرفی شد.

انتهای پیام/ش

تگها: صنعت, تولید, ظرفیت, کارخانه

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *