بازدید: 548 | تاریخ انتشار : 5 فروردین 1399
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،به نقل از  دیار آفتاب؛ سردار باقر زاده از فرماندهان ارشد نیروی قدس سپاه پاسداران شامگاه چهارشنبه در مراسم گرامیداشت چهلمین روز از شهادت حاج قاسم سلیمانی در مسجد ولایت شهرک الغدیر اراک، گفت: از تشکیل انقلاب اسلامی و بر هم زدن دوقطبی غرب و شرق در دنیا توسط این انقلاب، دشمنان شگردها و راهبردهای مختلفی برای از بین بردن آن انجام دادند که مهمترین راهبرد آنها در طی این چندسال اخیر ملیت را به قومیت تبدیل کردن، تجزیه و تقسیم بندی کشور و در اختیار گرفتن منابع ملی بود که در این جهت برنامه های مختلفی در دستور کار خود داشتند.

وی افزود: از جمله راهبردی که در منطقه در دستور کار گذاشتند تقسیم بندی کشور به هشت قسمت بود که وقتی به عمق اهداف آنها در این راهبرد نگاه می کنیم مدیریت الهی مقام معظم رهبری و تدبیرات و فرماندهی حاج قاسم سلیمانی را بهتر متوجه خواهیم شد.

باقرزاده با اشاره به راهبردهای دشمن برای نابودی انقلاب بیان کرد: ابتدای تشکیل داعش دشمنان نقشه های خود را به گونه ای برنامه ریزی کرده بودند که در قبال حرف و مواضع مقام معظم رهبری در بین مردم و مسئولین تردید ایجاد کنند که ایجاد دوقطبی های کاذب را با اینکار دنبال می کردند و در همین راستا در عراق هم به دنبال شکستن قدرت نفوذ آیت الله سیستانی بودند که حضور میدانی مردم در صحنه و هوشیاری علما و به خصوص مقام معظم رهبری این توطئه را خنثی کرد.

وی افزود: تبدیل کردن ملیت به قومیت برنامه بعدی دشمنان بود که در این راستا با راه انداختن گروه های فرقه ای و فعال سازی دین های دست ساز انگلیسی این کار را دنبال می کردند که بازهم با تدبیر مقام معظم رهبری و حضور آگاهانه مردم در صحنه خنثی شد.

فرمانده ارشد نیروی قدس سپاه، توجه به قدرت خداوند متعال را از جمله مهمترین دلایل موفقیت در توطئه های دشمنان خواند و گفت: این را به وضوح در جنگ ۳۳ روزه می توانیم ببینیم چراکه برخی از اقداماتی که در این جنگ رخ داد از نظر نظامی قابل باور نبود و تنها از قدرت خداوند برمی آمد.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی ها در داخل کشور قدرت خداوند را نمی بینند و به کلام امام خمینی(ره) که فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند کند اعتقادی ندارند و این ریشه در غرب پرستی آنها است که گذشته خود را کاملا فراموش کرده اند.

باقرزاده با بیان اینکه دو ویژگی برجسته ای که حاج قاسم را بین عالمیان برجسته کرد توجه به ولایت فقیه و پیروی محض از ولایت و پاسداری از انقلاب اسلامی بود،گفت: توصیه همیشگی او توجه به این دو رکن مهم بود. حاج قاسم خودش را عضو هیچ حزب و گروهی نمی دانست و همواره خود را خدمتگزار مردم و مدافع انقلاب می دانست. مقام معظم رهبری را در بین تمام علمای شیعه و اسلام برجسته می دانست و نسبت به ولایت فقیه تکلیف خاصی داشت.

وی اظهار داشت: حاج قاسم همواره مردم همه کشورها را برای اطاعت از علمای خودشان دعوت می کرد اما نسبت به تبعیت محض از ولایت فقیه همیشه احساس خاصی داشت و می فرمود توجه به مدیریت الهی مقام معظم رهبری یک ضرورت است.

همرزم شهید سلیمانی با بیان اینکه برخی امروز خود را ناجی می دانند و می گویند اگر ما نبودیم آمریکا حمله می کرد، افزود: باید به آنها گفت اگر مدیریت مقام معظم رهبری نبود و سربازی چون حاج قاسم اطاعت محض از دستورات ایشان را عملیاتی نمی کرد آمریکا حمله می کرد.

وی با تأکید بر اینکه حاج قاسم همواره رمز موفقیت خود را توجه به ولایت می دانست،افزود: یکی از نمونه های آن این بود که در زمانی که سوریه در آستانه سقوط کامل قرار گرفته بود و بشار اسد قصد سفر به روسیه یا ایران را داشت حاج قاسم به دلیل آنکه به کلام ولایت ایمان داشت سبب شد سوریه و نظام بشار اسد از سقوط نجات پیدا کنند.

باقرزاده اضافه کرد: جنایاتی که داعش در سوریه انجام می داد از بی سابقه ترین جنایات در تاریخ بشریت بود که اینها توسط مدیریت حاج قاسم خنثی شدند. اینکه ایشان می فرمودند همه دختران کشور از دختران من هستند تفکری برگرفته از ولایت است که عکس این تفکر در داعش وجود داشت و بزرگترین جنایات را علیه زنان انجام می دادند.

وی با بیان اینکه دستاوردها و شاهکارهای حاج قاسم در سوریه آنچنان زیاد و چشمگیر است که توان بازگویی آنها وجود ندارد، گفت: می توان عینیت بخشی و حفظ نظام سوریه، به خط کردن مجاهدین مدافعان حرم، فاطمیون، علویون، حیدریون، حزب الله لبنان علیه گروه های تروریستی، وحدت نظامی میان ایران و روسیه، شبکه سازی از نیروهای بومی و محلی در سوریه، مهار تروریست های منطقه ای، تشکیل یک تهدید بزرگ برای رژیم صهیونیستی و کوتاه کردن مدت زمان جنگ نیروها با اسرائیل که از ۳۳ روز به ۲ رسید و امروز اسرائیل جرات جنگ کردن ندارد، را بخشی از این دستاوردها دانست.

همرزم شهید سلیمانی با اشاره به اینکه حاج قاسم اعتقاد داشت که پدر بشار اسد در زمان دفاع مقدس کمک های بزرگی به ایران انجام داده، افزود: بخشی از قدرت موشکی امروز ایران سرآمد آن حمایت های پدر بشار اسد است و اگر قدرت موشکی نداشتیم قطعا امروز توطئه های آمریکائی که یکی از آنها داعش بود بر کشور مسلط میشد چراکه داعش هدف کشتن بیش از نیمی از مردم ایران را داشت.

وی با اشاره به تلاش های بیهوده دشمن برای از بین بردن تفکر مقاومت بیان کرد: حاج قاسم برنامه ریزی یکصد ساله خود را انجام داده است و امروز راهبردهای ایشان توسط شاگردان او عملیاتی خواهد شد و تلاش دشمن برای از بین بردن تفکر قاسم سلیمانی یک کار بیهوده است و کارساز نخواهد بود.

باقرزاده با اشاره به برکات شهادت حاج قاسم برای دشمنان عنوان کرد: خداوند قدرت و نوری به حاج قاسم داده بود که با شهادتش تمام دنیا حتی مناطق آمریکائی را بیدار کرد و بسیاری از فرماندهان آمریکائی از شهادت حاج قاسم استعفاء دادند چراکه معتقد بودند حاج قاسم سایه تهدیدات را از دنیا دور کرده است.

وی ادامه داد: بسیاری از فرماندهان و حتی دیپلمات های آمریکائی آرزوی یک لحظه نشستن کنار حاج قاسم را داشتند و اگر امپراطوری های رسانه ای دشمنان می گذاشتند همه می فهمیدند که شهادت حاج قاسم چه تاثیری بر دنیای غرب گذاشته است.

فرمانده ارشد نیروی قدس سپاه با تأکید بر اینکه دشمنان با ایجاد داعش به نام اسلام آبروی اسلام را می بردند، افزود: حاج قاسم چهره پلیدی که دشمنان از اسلام نشان می دادند را به وضوح نمایش داد و این شاهکار مهم حاج قاسم است.

وی با اشاره به اینکه حضور و مشارکت بالای مردم در انتخابات تأثیرات بسیار زیادی در خنثی کردن توطئه های دشمنان دارد،گفت: در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی هستیم و امروز همه وظیفه داریم از ارزش های اسلامی دفاع کنیم و اینکه می بینیم برخی از مسئولین نسبت به ارزش ها بی تفاوت هستند مقصر ما هستیم و لذا باید بیشتر هوشیار باشیم که چه کسانی را انتخاب می کنیم.

باقر زاده خاطر نشان کرد: ساده زیستی، پاکدستی، واکنش انقلابی به نقشه های دشمنان، داشتن روحیه جهادی و تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی از ویژگی های برجسته نماینده مجلس است و همه باید برای تشکیل مجلسی اسلامی تلاش کنیم.

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *