بازدید: 72 | تاریخ انتشار : 5 دی 1396
نماینده سابق مردم تهران در مجلس نهم گفت: سران فتنه بالاترین سطح وطن فروشی و دین فروشی را مرتکب شدند.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،به نقل از خبرگزاری دانشجو، علیرضا زاکانی نماینده سابق مردم تهران در مجلس نهم در مراسم گرامی داشت یوم الله ۹ دی که توسط بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد، گفت: سران فتنه که الان باید جزای خطای خود را بدهند با نعمت جمهوری اسلامی، محبت رهبر معظم انقلاب، رافت نظام اسلامی و گذشت ملت بخشیده شدند با این وجود شورای امنیت ملی که تصمیم حصر سران فتنه را گرفت این تصمیم حداقل ربطی به ایام فتنه ندارد. واقعیت این است که سران فتنه در آن زمان آتش بیار فتنه در داخل کشور بودند اما زمانی محصور شدند که فتنه تمام شده بود. در واقع علت حصر به اتفاقاتی که در سال ۸۹ در سوریه آغاز شد، بر می گردد.

وی افزود: در سال ۸۹ اتفاقاتی به دست نظام سلطه در سوریه افتاد تا معادلات امنیتی منطقه را برهم بزنند با این وجود سرانه فتنه نیز آمدند و خودشان را حلقه ای از این توطئه نظام سلطه علیه اسلام، و ملت‌های منطقه و به ویژه ملت ایران قرار دادند و به همین دلیل محصور شدند.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس نهم گفت: وقتی که حلقه ناامنی‌ها در منطقه شروع شد در داخل کشور یک عده ای از جمله کسانی که سران داخلی فتنه بودند شروع به آتش بیاری معرکه کردند تا پرونده آنچه را که در ۹ دی بسته شده بود دوباره باز کنند و هنرشان این باشد که ایران را به یک نقطه پر آشوب تبدیل نمایند تا ماه ماحصل این نقطه پرآشوب این باشد که دست کمک بیگانگان بیاید آنها را از یک شکست و فضاحت نجات بدهد و این بالاترین سطح از وطن فروشی، بالاترین سطح از دین فروشی و بالاترین سطح از جنایت و خیانت به ملت بود و متاسفانه این اتفاق افتاد.

زاکانی با بیان اینکه علت حصر سران فتنه هیچ نسبتی با ایام فتنه ندارند تصریح کرد: در واقع زمانی که تهدیدات بزرگ و آتش فتنه عظیمی در منطقه بین ملت‌های مسلمان و در درون کشورهای اسلامی داشت شعله‌ور می‌شد یک عده‌ای هم در داخل به دنبال این بودند که ایران را به یک کانون آتش تبدیل کنند لذا علت حصر سران فتنه هیچ نسبتی با آن ایام ندارد چون ملت جنایتی را که آنها قبل از ۹ دی مرتکب شده بودند بخشیدند و از سران فتنه گذشتند.

وی با بیان اینکه در جریان کودتای ترکیه چندین هزار نفر اعم از استاد دانشگاه قاضی و فرد صاحب منصب را دم تیغ بردند و خیلی‌ها را زندانی کردند در حالیکه اقدامات آنها با اقدامات سران فتنه اصلاً قابل مقایسه نبود افزود: با این وجود انقلاب، رهبر انقلاب و مردم از فتنه‌گران گذشتند و در ۹ دی دست رد روی سینه آنها گذاشتند اما سران فتنه فهم و درک نکردند که چه محبتی به آنها شده است لذا ما وقتی که دور هم جمع می شویم باید یک مقداری واقع بین باشیم.


وی با بیان اینکه برخی تلاش می کند فتنه را یک اختلاف نظر و یک امر سطحی مبتنی بر بداخلاقی رقبا و یا امور از این دست قلمداد کنند و هیچ توجیهی هم نسبت به ابعاد مختلف این اتفاق و رخداد بزرگ ندارند، افزود: این افراد یا عمق فاجعه را درک نکرده اند و یا علاقه ندارند درک کنند؛ لذا اگر عمق فاجعه را فهم نکنیم نمی توانیم بزرگداشت دقیق و فهم صحیحی از 9 دی 88 داشته باشیم که چه اتفاقی رخ داد و مردم ایران چه عظمتی را از خود ظهور و بروز دادند.

زاکانیبا اشاره به اینکهملت ایران و انقلاب اسلامی در اوج عظمت خود 9 دی را خلق کردند.افزود: افرادی که عمق فاجعه در فتنه 88 را درک نکرده اند یا مختصات خود با شرایط جامعه را گم کرده اند و یا علاقه دارند این مختصات را گم کنند به همین دلیل هر چه بیشتر حرف می زنند بیشتر کار را خراب می کنند. با این وجود اگر حرف نزنند بهتر است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس نهم فتنه 88 را چهارمین گام تقابلی نظام سلطه و آمریکا علیه جمهوری اسلامی دانست و گفت: نظام سلطه در سال 67 احساس کرد که در عرصه جنگ سخت شکست خورده است به همین دلیل ضمن اذعان به شکست خود یک جنگ نرم و تهاجم همه جانبه به اعتقادات، باورها، ارکان نظام اسلامی و ارزشهای دینی و انقلابی را آغاز کرد.

زاکانی تصریح کرد: ما در دفاع نرم نیز در مواجه با تهاجم نرم دشمن آسیب جدی دیدیم اما با این وجود رشد کردیم و دشمن حریفمان نشد.

وی با اشاره به اینکه در دوره دوم خرداد نظام سلطه یکی از برگ هایی را که علیه انقلاب اسلامی رو کرد این بود که از طریق مقابله مسئولین با هم به شیوه هانتیگنتون جنگ قدرت را در داخل کشورمان راه بیندازد و همه چیز را تمام کند، افزود: در این مرحله نیز نظام سلطه بر ما ما هزینه تحمیل کرد اما باز هم موفق نشدند.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس نهم گفت: نظام سلطه در ماجرای فتنه 88 با یک تحلیل دقیق، ظرفیت بالا و برنامه ریزی جدی حداقل 10 ساله آمده بودند تا یکی از ارکان قوام انقلاب یعنی مردم را در مقابل هم قرار دهند تا جامعه را دچار نقار و شکاف کنند.

زاکانی با بیان اینکه به عنوان نیروهای انقلاب وقتی که به فتنه نگاه می کنیم باید به پیچش و ظرافت های صحنه هم دقت کنیم، اضافه کرد: وقتی که احمد شاه مسعود ترور شد به یکباره ورق در افغانستان برگشت؛ چون نظام سلطه با همکاری دولت های مرتجع منطقه و سیستم امنیتی پاکستان یک مولودی به نام طالبان را پرورش و آن را در آستین خود نگه داشته بودند با این وجود حداقل مقاومتی را که احساس می کردند مانع از حرکتشان می شود و جبهه مقاومت را در افغانستان شکل می دهد باید می زدند و اینگونه شد که احمد شاه مسعود را ترور کردند.

لازم به ذکر است؛ در این مراسم علاوه بر تجلیل از خانواده های معظم شهیدان کبیری و ستاری مستند گیلن باره نیز که در آن به تبعات اقتصادی فتنه ۸۸ پرداخته شده است اکران شد.

 

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *