بازدید: 163 | تاریخ انتشار : 5 دی 1396
رئیس قوه قضائیه گفت: دولت تلاش‌های بسیاری برای مدیریت این حادثه و خدمت‌رسانی به آسیب‌دیگان انجام داده اما با وجود این، مشکلات زیادی هنوز در مناطق زلزله‌زده وجود دارد.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی امروز در نشست شورای اداری که در استانداری کرمانشاه برگزار شد با بیان اینکه برخی از نظارت‌ها در ساخت‌وساز‌ها صوری است، اظهار داشت: چرا باید بیمارستانی که هنوز یک سال از افتتاح آن نگذشته در این زلزله طوری آسیب ببیند که دیگر قابل استفاده نباشد و این موضوع سبب تأسف است.

آیت‌الله آملی‌لاریجانی با اشاره به اینکه باید بررسی شود چه‌کسانی در نظارت بر ساخت‌وساز‌ها کوتاهی کرده‌اند افزود: می‌طلبد قوه قضائیه و سازمان بازرسی کل کشور ورود پیدا کنند که چرا ساخت‌وساز‌ها باید چنین وضعی داشته باشند.

وی با یادآوری اینکه زلزله اخیر استان کرمانشاه خسارت‌های جانی و مالی گسترده‌ای به‌دنبال داشت، عنوان کرد: دیدن این خسارت‌ها از نزدیک سبب می‌شود عمق این حادثه بیشتر نمایان شود.

آملی‌لاریجانی با بیان اینکه مردم حادثه‌دیده دچار مشکلات فراوانی هستند گفت: دولت تلاش‌های بسیاری برای مدیریت این حادثه و خدمت‌رسانی به آسیب‌دیگان انجام داده اما با این وجود مشکلات زیادی هنوز در مناطق زلزله‌زده وجود دارد.

وی ابراز کرد: در جلسات سران قوا پس از وقوع زلزله پیشنهاد شد که با وجود محدودیت مالی و اعتباری دولت از صندوق توسعه ملی برای بازسازی مناطق زلزله‌زده برداشت شود که این موضوع تا حدودی برای حل پاره‌ای از مشکلات راه‌گشا بود.

آملی‌لاریجانی اظهار کرد: با وجود این، وسعت خسارت‌ها به‌نحوی است که برای ایجاد رضایتمندی بین مردم آسیب‌دیده باید تمهیدات دیگری اندیشیده شود.

رئیس قوه قضائیه گفت: در سفر امروز به سرپل‌ذهاب مشخص شد که هنوز غیر از موضوع اسکان اضطراری، مردم نیاز‌های اساسی دیگری همچون‌ سرویس بهداشتی و حمام نیز دارند که باید در اسرع وقت برطرف شود.

آملی‌لاریجانی یکی دیگر از خواسته‌های مردم را افزایش سطح تسهیلات عنوان کرد و اضافه کرد: برای این موضوع باید اعتبارات دولت را در نظر گرفت که چه‌مقدار توانایی دارد و ما به‌طور حتم این موضوع را پیگیری می‌کنیم که چه منبعی می‌توان برای افزایش این اعتبارات در نظر گرفت.

وی بیان کرد: زلزله کرمانشاه تلنگری برای گسترش فرهنگ مقاوم‌سازی ساختمان بین مردم بود که در ساخت‌وساز‌ها استاندارد‌های لازم مد نظر قرار گیرد که دولت نیز در این زمینه باید به‌صورت جدی نظارت داشته باشد.

آملی‌لاریجانی گفت: با وجود تمام مشکلات بنا به گفته مقام معظم رهبری برای بازسازی مناطق زلزله‌زده مسئولان دولتی و غیردولتی باید کار جهادی بکنند تا هرچه زودتر مشکلات مردم برطرف شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *