بازدید: 325 | تاریخ انتشار : 14 مرداد 1395
در حالی کاروان ورزش ایران با ۶۳ ورزشکار در ۱۴ رشته در سی و یکمین دوره بازی‌های المپیک ریو شرکت خواهد کرد که جای ورزشکاران استان مرکزی در این مسابقات خالی است.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، به نقل از اراک امروز؛ استان مرکزی که در سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۰ یک میلیون و ۴۱۳ هزار و ۹۵۹ نفر را در خود جای داده است و تیم های فراوانی را در رشته های مختلف در لیگ های کشوری دارد، اکنون نتوانسته است هیچ یک از ورزشکاران خود را راهی بازی‌های المپیک سال ۲۰۱۶ کند.
57317637

در مجموع بیش از ۱۰۰ هزار ورزشکار به صورت سازمان یافته و غیر سازمان یافته در ۴۸ هیات ورزشی و ۶۱۳ مکان ورزشی استان مرکزی فعالیت می کنند.


 ساماندهی بیش از ۲۱۵ مربی و ۴۷۵ داور و ساماندهی بیش از دو هزار و ۲۰۰ تیم ورزشی از دیگر پتانسیل های ورزشی این استان است.

در حالی که در مسابقات المپیک ۲۰۱۶ به عنوان بزرگترین رویداد ورزشی جهان ۲۱ استان کشور، نمایندگانی دارند اما جای ورزشکاران استان مرکزی در این رقابتها مشاهده می شود.


این موضوع بیانگر این است که مدیران ورزشی استان موفق نشده اند از پتانسیل های موجود استان به نحو مطلوبی استفاده کنند.

photo_2016-08-04_07-53-27


 عدم بهره مندی از امکانات ورزشی و همچنین آموزش‌های مناسب سبب شده ورزشکاران استان نتوانند با رقبای بین‌المللی خود رقابت کنند.

مباحث ژنتیکی و منطقه ای در تربیت ورزشکاران قهرمان موثر است
یک مسئول مرتبط با توسعه ورزش قهرمانی در استان مرکزی  گفت: تربیت قهرمان و نخبه پروری برای راهیابی ورزشکاران به مسابقات بزرگی همچون المپیک نیاز به انجام طرح های مختلف از جمله طرح آمایش سرزمینی دارد.

وی اضافه کرد: بحث های ژنتیکی و منطقه ای هم در تربیت ورزشکاران نخبه بسیار موثر هستند به طوری که بسیاری از مدال های المپیک ایران مربوط به ورزشکاران استان مازندران است.

وی ادامه داد: با فعالیت های خوبی که انجام  شده  و اضافه شدن یکسری از رشته های جدید به المپیک(خصوصا کاراته) امیدواریم بتوانیم ضمن دریافت سهمیه، مدال المپیک را هم توسط ورزشکاران استان کسب کنیم.

این مسئول مرتبط با توسعه ورزش قهرمانی در استان مرکزی با اشاره به اینکه در دوره های قبل المپیک، هیچ مدالی را ورزشکاران استان کسب نکرده اند افزود: ورزشکاران استان مرکزی در این رقابت ها فقط به صورت موردی سهمیه کسب کرده اند.


مواردی که توسط مسئولان امر ورزش در استان مطرح می شود از جمله تاثیر طرح های آمایش سرزمین،ژنتیک ،منطقه و ... در حالی است که ورزشکاران معلول استان مرکزی با کمترین امکاناتی آنها را پشت سر گذاشته و خود را به این رویداد مهم ورزشی جهان رسانده اند.

در کنار ۸۸ ورزشکار جانباز و معلول ایرانی
دو ورزشکار از استان مرکزی راهی مسابقات پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو می شوند


رئیس هیات جانبازان و معلولان استان مرکزی از کسب دو سهمیه توسط ورزشکاران این استان جهت حضور در مسابقات پارالمپیک ۲۰۱۶ریو خبر داد.


ابراهیم نصیری، رئیس هیات جانبازان و معلولان استان مرکزی؛  گفت: دو ورزشکار استان موفق شدند با کسب امتیازهای لازم در مسابقات انتخابی جواز حضور در رقابت های پارالمپیک ۲۰۱۶ریو را کسب کنند.

نصیری اظهار کرد: مرتضی عابدی در رشته بسکتبال با ویلچر و عیسی زیراهی در رشته والیبال نشسته موفق به کسب سهمیه شده اند.

رئیس هیات جانبازان و معلولان استان مرکزی بیان کرد: بهترین امکانات ورزشی نیز در اختیار این ورزشکاران قرار گرفته است تا بتوانند به بهترین شکل ممکن عازم مسابقات پارالمپیک شوند.


نصیری اضافه کرد:  ۸۸ ورزشکار جانباز و معلول ایران در ۱۴ رشته ورزشی جواز حضور در بازی‌های پارالمپیک را کسب کردند.
براساس برنامه اعلام شده مسابقات پارالمپیک ۲۰۱۶ریو از تاریخ ۱۸ الی ۲۸ شهریور ماه برگزار می شود.
 

مراسم افتتاحیه المپیک ریو ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ برگزار و بازی‌ها نیز به طور رسمی از ۱۶ مرداد آغاز می‌شوند و تا ۳۱ مرداد ادامه خواهند داشت.


۱۰ هزار و ۵۰۰ ورزشکار برای حضور در بازی های رقابت های المپیک ۲۰۱۶  اعلام آمادگی کرده اند که در ۲۸ رشته ورزشی رو در روی هم برای کسب معتبرترین مدال ورزشی جهان تلاش خواهند کرد.انتهای پیام/ش

تگها: استان مرکزی, مسابقات ریو

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *