بازدید: 2490 | تاریخ انتشار : 19 اسفند 1392
حجت الاسلام ˈحسن هنرمندˈ در نشست خبری به مناسبت 22 اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید به فرمان امام راحل اظهار کرد: جوانان غیرتمند ایران اسلامی با آغاز جنگ تحمیلی جان خود را خالصانه در طبق اخلاص گذاشتند تا امروز ملت ایران در آسایش و امنیت کامل زندگی کند، بنابراین پاسداری از خون مطهر شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی وظیفه تمام مسوولان و مردم است.

وی بیان کرد: عزت و عظمت امروز کشور مرهون ایثارگری های شهدای دفاع مقدس است و اگر امروز جمهوری اسلامی ایران در جهان سربلند است، به برکت مجاهدت شهدای گرانسنگ انقلاب و جنگ تحمیلی است.

مدیرکل بنید شهید و امور ایثارگران استان مرکزی با بیان اینکه در تقویم ایران اسلامی جای خالی شهدا بسیار احساس می شد، ادامه داد: در تاریخ هشت ساله جنگ تحمیلی بیشترین شهدا در ماه اسفند به درجه رفیع شهادت نائل شدند و اختصاص 22 اسفند به عنوان روز شهدا از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1383 کاری بسیار بزرگ و پسندیده بود.

حجت الاسلام هنرمند در خصوص رشادت های رزمندگان استان مرکزی در جنگ تحمیلی گفت: مردم ولایتمدار این استان هم در جریان انقلاب اسلامی و هم در پیروزی در دفاع مقدس نقش بی بدیلی داشتند.

وی با بیان اینکه مردم استان مرکزی شش هزار شهید را در جنگ تحمیلی تقدیم انقلاب اسلامی کردند، افزود: 45 نفر از این شهدا از فرماندهان ارشد و تاثیر گذار در عملیات های مختلف بودند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی در خصوص تکریم خانواده های شهدا نیز گفت: خانواده های شهدا پرچمدار دینداری و ولایتمداری در جامعه هستند و عمق ارادت خود به اسلام و ارزشهای اسلامی را با تقدیم فرزندانشان نشان دادند و قدردانی از این عزیزان همواره وظیفه تمام اقشار مردم به خصوص مسوولان و دولتمردان است.

وی در خصوص برگزاری آیین گرامیداشت روز شهدا بیان کرد: آیین بزرگداشت روز شهدا با همکاری اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی، استانداری ،سپاه روح الله، نیروی انتطامی، اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل ورزش و جوانان برگزار می شود.

حجت الاسلام هنرمند با بیان اینکه بسیاری از برنامه های روز شهدا از 12 بهمن ماه سال جاری آغاز شده است، عنوان کرد: دیدار با یک هزار و 400 خانواده معظم شهید و اعزام یک هزار 700 خانوده به مشهد مقدس از مهمترین این برنامه ها بوده است.

وی اضافه کرد: نواختن زنگ شهدا در مدارس استان مرکزی، تجلیل از فرزندان نخبه شهدا، جانبازان و ایثارگران، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و استاندار این استان، جمع آوری وصیت نامه ها و آثار به جا مانده از شهدا و کاشت نهال به نام شهدا از دیگر برنامه های مهم بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی است.
منبع :دیار آفتاب

تگها: شهدا نقش برجسته ای در پیروزی انقلاب اسلامی

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *