بازدید: 814 | تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1393
نسیم خنداب:یه بابایی هست...قبلنا اسمش فرج دباغ بود.الانا بهش می گن دکترسروش.قصه ها دارد، و بماند. گاهی یه اصطلاحاتی رو کپی می کنه به اسم خودش بیان می کنه.ولی از یکیش خوشم  اومد.یادمه یه موقع میگفت آزادی ازچی؟؛ آزادی درچی؟؛ و آزادی برای چی؟. خب فعلا بگذریم تا بعد...

روی سخنم با شماست. شما که میگی بی حجابی آزادیه.حجاب محدودیته.حجاب اجباره.بی حجابی یعنی آزادی اندیشه...تا حالا یه دفه به اینا عمیقا فکر کردی؟یا چون مدام داری دیگران رو به بی فکری متهم میکنی فرصت نکردی فکر کنی؟می خوام ازت بپرسم آزادی از چی؟ آزادی در چی؟آزادی برای چی؟

آیا منظور تو اینه؟آزادی ازحجاب در جامعه؛ برای....!!برای چیشو دیگه خدا میدونه.آره؟اگه فکر می کنی من می گم حجاب محدودیت نیست و مصونیت است و فلان است....اشتباه می کنی.من می گم حجاب آزادیه.
آزادی از گناه در جامعه ی اسلامی برای خدا.بله عزیزِمن، واسه ما، برای چیه،خودِ خداست....
شما چرا بی حجاب میای بیرون؟چرا با بی حجابیت مانع آزادی ما میشی؟مگه آزادی تو مقدم تره از آزادی ما؟اگر برهنگی تمدن است،قطعا حیوانات متمدن ترین موجودات روی زمین اند.از نگاه دین سلامت شخص رو تقوای او تعیین میکند و چون بی حجابی هم یک نمونه از بی تقوایی است پس بی حجابی یک مَرَض است.یک مرض مسری.ولی علاج داره.اگه به این سن و این موقعیت(قشر فرهیخته ی جامعه بودن)رسیدی و هنوز معنی و فلسفه ی حجاب رو نمی دونی،باید بگم مشکل از خودته.اگرم نمی خوای بدونی،اون دیگه مشکل خودته.بعد ازگذشت سی و چند سال از عمر یک حکومت مردمی اسلامی اون کسی که باید بیدار می شد،شده.ولی کسی که خودش رو به خواب زده،محاله بیدار شه.

اصلا بی حجابی یک عقیده نیست که آن را در چارچوب آزادی عقیده قرارش دهیم و مصون بماند.بی حجابی یک انحراف است که باید جلوی آن را گرفت.شاید خیلی وقت است که در مرحله ی زبانی امر به معروف مانده ایم.اگربه همین شکل پیش برویم انقلاب ما هم به جایی می رود که انقلاب فرانسه رفت.
اصلا مشکل ما اینه که جبر نیست.اگر بود اونوقت میدیدیم اعجاز اجبار رو...! اگر مسترها و موسیو های شامپاین خور میتونن تو دانشگاهاشون مانع حجاب اسلامی بشن،قطعا حاج آقا های زمزم خور هم می تونن حجاب رو اجباری کنن...!چه اشکالی داره؟اونا که ادعای آزادی اندیشه شون می شه،چرا با تهدید به اخراج مانع حجاب میشن؟آهاااای...دموکراسی،جواب منوبده... چرا هرکی با هر به اصطلاح عقیده ای!!!!و هر عمل کثیفی(همجنس باز و....)می تونه هر قیافه ای داشته باشه ولی یه مسلمون با عقیده ی پاک اسلام ناب محمدی نمی تونه...؟؟حالا ابداع چند هزارساله ی قوم لوط شده سند حقوق بشر غرب...پس چرا به ما می گویند مرتجع؟ دوست من، مسلمان ایرانی آیا تا به حال به اینا فکر کردی؟حالا روی سخنم با توست؟تویی که اگر بدانی کسی تو را به بازی گرفته عصبانی می شوی و ساکت نمی نشینی!تویی که به قول ما دانشجوها سیب زمینی نیستی و نمی خواهی دیگران هم تو را سیب زمینی فرض کنند. آیا تا به حال فکر کردی غربی هایی که به خاطر یک دلار آدم می کشند چرا وقتی خود در اوج بحران اقتصادی اند هزاران دلار هزینه کرده و برای ما شبکه ی BBC فارسی راه اندازی می کنند؟آیا تا به حال فکر کردی که خط قرمز لیبرالیسم و دموکراسی و...چیست؟ بله خواهر و برادر من،خط قرمز اینا اسلامه...به قول خودشون هیچ سخنی فوق چون و چرا نیست...!پس یعنی فقط لیبرالیسم اونا فوق چون و چراست؟؟باید خدا نیست رو بپذیریم تا متمدن و آزاد اندیش باشیم...؟؟!هستند آدمک هایی که روح  وفطرت انسانی شان را به ناچیز فروختند.آدمک هایی که اگه مجوز قانونی داشته باشن،حتی علیه خدا هم راهپیمایی می کنن...
امام زمان رو تو حکومت خودش استیضاح می کنن...و امام حسین رو خشونت طلب میخونن...!باور کن اینا رو من نمیگم.اینا رو مسلمان زاده های خسته از اسلام گقتن.مردان خسته از مردانگی!

می دونی چرا این همه جنبش و نهضت و ایسم و ایسم و هزاران ایسم دیگر جواب نمی ده؟ چرا همش دارن عوض  میشن؟                                                                       

 چون تنها مکتبی که با من معامله ی انسان کرده،اسلامه...!وقتی به اینجا می رسم سر به سجده میذارم از اینکه مسلمونم...                                                            

  خب حالا تو بگو اگه چیزی مضرِ به 70،80 سال دنیای منه باید جلوشو گرفت، اما اون چیزی که مضرِ به بی نهایتِ منه، نباید....؟؟؟؟

من این حروف نوشتم چنان که غیر ندانست
تو هم ز روی اجابت چنان بخوان که تو دانی
                                                          
 دانشجوی کارشناسی ارشد از دانشگاه رازی کرمانشاه-شهرستان خنداب

 

تگها: حجاب, بی حجابی, فتنه, ایران, دختران, خدا, نسیم خنداب, نسیم

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *