بازدید: 593 | تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1393
نسیم خنداب ،در این روزهای نفس گیر عالم، هیچ چیز جز روضه ی بانوی کربلایی آرامم نمی کند.
از غروب عاشورا که خون حسین و فرزندانش بر خاک کربلا جاری شد تا به امروز فریاد خون خواهی امت رسول الله(ص) به گوش می رسد.
بانوی کربلایی این روزها بار دیگر مقابل فرزندان ابوسفیان ایستاده،بار دیگر روایت می کند کربلا را،بار دیگر رسوا می کند سقیفه زاده ها را،این روزها بانوی کربلایی دلش به امت رسول الله (ص) خوش است.
دلش به لشکر بیست میلیونی اربعین در کربلا خوش است،پیاده نظامی که اگر یزیدیان جرات بی حرمتی به بانوی کربلایی را به خود بدهند،خون به پا می کند.
انتقام مظلومیت عمه ی سادات را از یزید و یزیدیان می گیرد،سوز دل زینب(س) دیر یا زود دامن یزیدیان را می گیرد،آری حکایت کربلا حکایت دیگری است،ایمانی که دندان های مجاهدینش را به هم می فشارد و تقوایی که به پایداریشان می گمارد همه در کربلا خلاصه می شود.همین و بس.
زینب قربانی خود را داده است.عظیم تر و عزیزتر از حسین (ع)هم مگر می شود؟دلیرتر از عباس (ع) هم مگر می شود؟خدا قربانی زینب(س) را پذیرفته.جان ما چه قابلی دارد؟کربلا را فقط زینب(س) می تواند روایت کند.روایت زینب جور دیگری است.حال دیگری دارد.جان دیگری دارد.راوی کربلا، کربلای امروز را هم روایت می کند.خلیفه زاده های امروز هم اگر شبی برای شیطان بزرگ خوش رقصی نکنند شبشان روز نمی شود.
اگر روزی گزارش جنایاتشان را به شیطان بزرگ ندهند روزشان شب نمی شود.من حتم دارم که خلیفه زاده ها نمی دانند که هر روز عاشورا و همه جا کربلاست.اگر می دانستند، این گونه مقابل زینب(س) نمی ایستادند.این گونه سبب رسوایی خود را فراهم نمی کردند.بله من حتم دارم که نمی دانند...
من حتم دارم که هنوز نمی دانند زینب کیست؟هنوز نمی دانند حسین(ع) بود و زینبش.هنوز نمی دانند که کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود.هنوز نمی دانند ماییم و عمه ی سادات.وقتی دلمان سراغ بانوی بی نشان  را می گیرد پروازش می دهیم  تا بارگاه زینبش.دلمان را حواله می دهیم به عمه ی سادات.عقده هایمان را فقط زینب می گشاید،فقط دست نوازشگر زینب است که این روزهای اسارت را برایمان قابل تحمل می کند.من حتم دارم که نمی دانند...اگر می دانستند؛ حتی برای لحظه ای فکر هتاکی به بارگاه بانوی کربلایی را به ذهن خود راه نمی دادند.نمی دانند که اگر هتاکی کنند عاشورایی دیگر در پیش است و کربلایی دیگر...
آری کل یومٍ عاشورا و کل ارضٍ کربلا...

 آذر اسدی،دانشجوی دانشگاه رازی کرمانشاه-شهرستان خنداب

                                                                                         

تگها: راوی, کربلا, زینب, روابت, خواندن, یزید, یزیدیان, شب, زمانه

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *