بازدید: 500 | تاریخ انتشار : 6 مهر 1394
فاجعه منا علاوه بر حزن و اندوهی که بر دل مسلمانان عالم نشاند ، موجب خشم و تنفر آحاد مسلمین جهان از رژیم آل سعود شد.

 

دولت سعودی باید مسئولیت سنگین خود را در این حادثه ، ناشی از مدیریت غلط و اقدامات ناشایست بر عهده بگیرد .    رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)

شنیدن خبر حادثه صبح روز عید قربان در سرزمین منا برای حجاج بیت ا... الحرام و جان سپردن تعداد کثیری از ضیوف الرحمن ، دل هر موحدی را به درد می آورد ، اما در همان حین شنیدن اخبار این حادثه سوالاتی در ذهن مخاطب شکل می گیرد . تامین امنیت زائران در مناسک حج به عهده چه کسی خواهد بود؟ آیا خاندان آل سعود و هیئت حاکمه منفور عربستان سعودی که خود را به اصطلاح خادم الحرمین می نامند متولی این امر نیستند؟ آیا این بار هم رژیم آل سعود می تواند مانند حادثه سقوط جرثقیل ، شرایط جوی و کوتاهی پیمانکار را به عنوان علت و مقصر سانحه معرفی کند؟ رژیم آل سعود در حالی که قادر به تامین امنیت حجاج و رسیدگی به امور داخلی کشور خود نیست طی شش ماه گذشته با همراهی ائتلاف غربی-عربی-صهیونیستی دست به تجاوز آشکار به یمن مظلوم زده و بیش از دوهزار و پانصد نفر مردم غیرنظامی یمن اعم از زن ، کودک و سالخورده را به خاک و خون کشیده است . رژیم آل سعود که داعیه خدمت به حرمین شریفین را دارد و به دروغ خود را مدعی اسلام حقیقی [سلفی-تکفیری] می داند در کارنامه رفتار کثیف خود ، اعمال ننگینی همچون تشکیل و حمایت از فرقه ضاله وهابیت با همکاری سرویس جاسوسی انگلیس ، حمایت پیدا و پنهان از رژیم نامشروع صهیونیستی ، حمایت از حزب بعث منحوس و صدام در تهاجم وحشیانه به خاک جمهوری اسلامی ایران ، تلاش در راستای به فراموشی سپردن آرمان آزادی فلسطین و قدس شریف ، تلاش در راستای کاهش قیمت جهانی نفت در جهت ضربه زدن به ایران اسلامی ، سرکوب شیعیان و انقلابیون شرق عربستان ، حمایت از سیاست های آمریکا در منطقه غرب آسیا ، لشگرکشی به بحرین و سرکوب مردم مظلوم آن ، حمایت مالی ، عقیدتی و لجستیکی با دلارهای کثیف نفتی و فتاوای وهابیت از گروههای تروریستی تکفیری در منطقه ، تلاش در راستای ساقط کردن دولت های قانونی کشورهای منطقه همچون سوریه و عراق ، راه اندازی اردوگاه رسانه ای مشتمل بر شبکه های ماهواره ای و پایگاه های اینترنتی در راستای اهداف استکبار جهانی بالاخص آمریکا و در آخرین اقدام تشکیل ائتلاف و حمله ددمنشانه به مردم مظلوم یمن را دارد . به واقع می توان گفت تاکنون این حجم اقدامات ضد اسلامی و انسانی در سابقه هیچ کشوری [بجز آمریکای جنایتکار] سابقه نداشته است ، چه رسد آنکه آن کشور به ضم خود مدعی اسلام نیز باشد . فاجعه منا علاوه بر حزن و اندوهی که بر دل مسلمانان عالم نشاند ، موجب خشم و تنفر آحاد مسلمین جهان از رژیم آل سعود گردید . به نظر می رسد این قبیل حوادث که در سنوات گذشته نیز سابقه داشته است دلیلی به جز سوء مدیریت و بی کفایتی سعودی ها ندارد .

قدر مسلم دولت ها و مردم کشورهای جهان اسلام خواستار تشکیل کمیته حقیقت یاب با حضور نمایندگان کشورهای آسیب دیده و مشخص شدن علت اصلی این حادثه فاجعه بار هستند . حال به نظر شما خاندان آل سعود را باید خادم الحرمین دانست یا " خائن به حرمین" نامید؟؟

سید سجاد موسوی

تگها: یادداشت, خادم الحرمین, آل سعود

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *